Held on the Milland circuit in warm sunshine. The 3rds covered 57 miles (8 laps) whilst the 2nds/3rds covered 64 miles (9 laps)

Result (3rds)
1st Bill Bell, Bigfoot CC
2nd Philip Palmer, Twickenham CC
3rd Ashley Nunn, Addiscombe CC
4th Jon Freeman, Paceline RT
5th Tony Boness, Blazing Saddles
6th Christian Faires, Blazing Saddles
7th Andrew Lindsay, Surrey Hills CycleWorks
8th Brian Cronin, London Dynamo
9th Joe Parker, Blazing Saddles
10th Roger Theron, VC Meudon
11th Andrew Stewart, The Cycle Room
12th Dominic Wilson, Kingston Wheelers
13th Neil Kerr, Twickenham CC
14th Matt Cleaver, Racing Club Ravenna
15th Mark Gray, London Dynamo
16th Danny Tonkin, Racing Club Ravenna
17th Callum Slade, WyndyMilla
18th Max Kingdon, Paceline RT
19th Iain Duncan, Crawley Wheelers
20th Stuart Taplin, Dulwich Paragon CC
21st Shaun King, Kingston Wheelers
22nd John Alderman, GS Vecchi
23rd Mark Trevis, VC Meudon
24th Jeff Lamb, VC Meudon
25th Harry Bunnell, Kingston Wheelers
26th Cliff Steele, Brixton Cycles
27th Ollie Suatt, VC Meudon
28th Jonathan Steer, Addiscombe CC
29th Dominic Maxwell, Worthing Excelsior
30th Sam Stewart, Racing Club Ravenna
31st Matthias Newsome, Handsling Racing
32nd Jamie Cobb, Chaingang RT
33rd Ralph de Kanter, Norwood Paragon CC
34th Sean Furley, Oxted CC
35th George Kingaby, Addiscombe CC
36th Paul Hone, Addiscombe CC
37th Joe Woodbury, Kingston Wheelers
38th Chris Jenkinson, WyndyMilla
39th Adam D’Arcy, Kingston Wheelers
40th Linton van Zyl, Kingston Wheelers
41st Seb Ashton, Kingston Wheelers
42nd Mark Tonge, Kingston Wheelers
43rd James Knighton, London Dynamo
44th Robert Waldram, Twickenham CC
45th Ross Millard, Brixton Cycles
46th Damien Breen, Brixton Cycles
47th Tim Moody, Addiscombe CC
48th Paolo Avagliano, London Dynamo
49th Callum McQueen, VC Meudon
dnf Gavin Jones, Southdowns Bikes CASCO pet Racing Club
dnf Connor Billings, Addiscombe CC
dnf Alex Reid, Kingston Wheelers
dnf Dean Kirkwood, Kingston Wheelers
dnf Tom Stoneham, London Dynamo
dnf St.John De-Zilva, WyndyMilla
dns Seamus Kelly, Southborough & District
dns Kyle Bateman, WyndyMilla
dns Robert Cliff, Brixton Cycles
dns Duncan Rimmer, Morden CRC

Result (2nds/3rds)
1st Jack Freeman, Meudon-Sovereign-Pedal Heaven RT
2nd Adam Moore, Morvelo Basso RT
3rd Patrick Brown, Spokes BPC
4th Michael Guilford, Meudon-Sovereign-Pedal Heaven RT
5th Oliver Richardson, Twickenham CC
6th Matt Owen, Worx Factory Racing
7th Adam Przedrzymirski, London Dynamo
8th Warren Jesse, Meudon-Sovereign-Pedal Heaven RT
9th Mark Aldred, Kingston Wheelers
10th Richard Cartland, Southdowns Bikes CASCO pet Racing Club
11th Ben Huttly, Brighton Mitre
12th Jacob Hermann, Onyx Racing Team
13th Jamie Olsson, Maison Du Velo
14th Pat Wright, Paceline RT
15th Chris Carroll, WyndyMilla
16th Matt Bridge, Chaingang RT
17th Nick Martin, Crawley Wheelers
18th David Murrell, London Phoenix
19th Lewis Winfield, VC de Londres
20th John Hale, Worx Factory Racing
21st Ollie Rastall, Farnborough & Camberley Cycling Club
22nd Andrew Greaves, Brixton Cycles
23rd Jake Yarranton, Morvelo Basso RT
24th Gavin Ash, Worthing Excelsior
25th Gavin Francis, London Dynamo
26th Ian Bray, Addiscombe CC
27th Ray Wilson, Chaingang RT
28th Adam Littlechild, Racing Club Ravenna
29th Oliver Fenton, Southdowns Bikes CASCO pet Racing Club
30th George Wells, Cadence Performance
31st Peter Allan, WyndyMilla
32nd Ryan Smith, Morvelo Basso RT
33rd Richard Pearce, Paceline RT
34th James Black, London Dynamo
35th Will Ranoe, Morvelo Basso RT
36th Stephen Cavey, Southdowns Bikes CASCO pet Racing Club
37th Paul Barnard, Southdowns Bikes CASCO pet Racing Club
dnf Steve Rees-Clark, Morvelo Basso RT
dnf Andrew Carter, Private Member
dnf Thomas Hansell, Addiscombe CC
dnf Nigel Langridge, Crawley Wheelers
dnf Adam Crook, Dulwich Paragon CC
dnf Peter Hitt, Hoops Velo
dnf James Bonham, Southdowns Bikes CASCO pet Racing Club
dnf David McCarthy, VC de Londres
dns Cian Smailes, N-fuse identity
dns Isaac Wright, Project 51
dns Chris Tarren, Dulwich Paragon CC